Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Gemeente Rheden vervangt dak Bibliotheek Dieren

22 oktober 2026

Leestijd: 1 minuut

Bibliotheek Dieren gesloten op 4, 5, 6, 20 en 30 november 2026

Buitenkant gebouw De Bundel Bibliotheek Dieren

De gemeente Rheden vervangt het dak van De Bundel aan het Ericaplein 5 in Dieren. In dit gebouw is Bibliotheek Dieren gevestigd. De voorbereidingen beginnen maandag 26 oktober 2026. Op vijf dagen in november is de bibliotheek gesloten vanwege hijswerkzaamheden.

Waarom wordt het dak vervangen?

Bij het herstellen van lekkages bleek dat de isolatie onder het dak veel vocht bevat. Alleen lekkages repareren is niet voldoende. Daarom wordt het dak vervangen. Er is geen constructief gevaar.

Wanneer is de bibliotheek gesloten?

De bibliotheek is gesloten op 4, 5, 6, 20 en 30 november 2026. Dan worden onderdelen van de luchtbehandelingsinstallatie met een kraan van en naar het dak gehesen. Op de overige dagen blijft de bibliotheek volgens de huidige planning open. Controleer voor uw bezoek de actuele informatie via De Zoomerij: www.dezoomerij.nl

Werkzaamheden en hinder

De werkzaamheden zijn doorgaans tussen 07.00 en 15.30 uur. Er kan geluidsoverlast zijn. Tijdens hijswerkzaamheden worden delen van de parkeerplaatsen tijdelijk afgezet. De voorlopige opleverdatum is 18 december 2026. De nieuwe zonnepanelen volgen in 2027, afhankelijk van het weer.

Vragen

Vragen over de werkzaamheden: vastgoedbeheer@rheden.nl. Voor openingstijden, activiteiten en dienstverlening: raadpleeg de kanalen van De Zoomerij.